A kutatók egy szimulációt is készítettek arról, mennyi idegen faj élhet a galaxisunkban. Több szempontot is figyelembe vettek: például a hipotetikus civilizáció milyen távolságra található egy másik csillagrendszertől, milyen gyors szondákat tud építeni és kutatóeszközeit milyen gyakorisággal képes felküldeni az űrbe. Nem vették viszont figyelembe a modell elkészítésekor az idegenek motivációit és esetleges politikai rendszerüket. Akárcsak más tanulmányoknál, itt is van egy nagy hátulütő, nevezetesen az, hogy megint magunkból indulunk ki, az emberi civilizációt vesszük alapul a földönkívüliek vizsgálatánál.
Még ezt a tényezőt szem előtt tartva is optimisták a kutatók, akik szerint a Tejútrendszerben számos benépesített csillagrendszer lehet.
Eddig nagyjából 4000, Naprendszeren kívüli bolygón kutattunk élet után, eredménytelenül. A galaxisunkban azonban legkevesebb 100 milliárd csillag rejtőzhet, a planéták száma pedig ennek sokszorosa.
A 4000 bolygóról alkotott megállapításunk olyan, mintha az óceánban csak egy medencényi területet vizsgálnánk; ha ezen az apró területen nem találunk delfineket, az nem jelenti azt, hogy nem is úszkálnak a tengerekben.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.