2020. február 23. 20:40 - Hungarianmovies

A csillagközi utazás kicsit másmilyen, mint ahogyan elképzeljük

A Fermi-paradoxont már számos módon igyekeztek magyarázni, egyesek szerint az idegen létformák óceánokban élnek, mások úgy gondolják, a földönkívüliek még az előtt kipusztítják magukat, hogy a csillagközi utazáshoz szükséges technikát kifejlesztenék. Szintén érdekes az állatkert-hipotézis, ami azt pedzegeti, hogy egy „kozmikus valóságshow" szereplői vagyunk, akiket titokban megfigyelnek

 

Egy 2018-as kutatásban az Oxfordi Egyetem munkatársai arról értekeztek, hogy durván kettő az öthöz az esélye annak, hogy a Tejútrendszerben egyedüli fejlett civilizációként létezünk, továbbá egy a háromhoz annak lehetősége, hogy a világegyetem magányos lakóiként tengetjük mindennapjainkat.

A korábbi kutatómunkák nem vették ugyanakkor számításba, hogy a csillagrendszerek mozgásban vannak, a galaxisok központja körül keringenek. Példának okáért a Naprendszer 230 millió év alatt kerüli meg a Tejutat.

Abban az esetben, ha a földönkívüli civilizáció egy messzi csillag bolygójának lakója, lerövidítheti az utazást, ha kivárja a megfelelő közelséget a lakható világ feltérképezésére. 

Ez egy elképesztően hosszú idő, és amennyiben elfogadjuk, hogy a lakható világok száma csekély, akár több milliárd évig is eltarthat. Könnyen elképzelhető, hogy addigra az emberi faj már sehol sem lesz.

Címkék: #1 alines
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://paranorbihun.blog.hu/api/trackback/id/tr4315488584

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása